Říjen 2009

Nemoci křečkůůů

31. října 2009 v 19:25 O zvířatech
Aoy,
tg tu dávám nějaké nemoci křečků a přeju vám,ať jsou vaši křečci a ostatní zvířátka zdravé! Ae vědět je vždy lepší nezh nevědět,ne?

Zaklínění lícních váčků
Příznakem tohoto onemocnění bývá oteklý lícní váček. Ten může být způsoben načechraným stelivem, které se zachytilo ve váčku. Zkontrolujte křečkovi tlamičku a vytáhněte z ní vše, co se tam mohlo zachytit. Zároveň se poraďte s veterinářem.

Infekce kůže
Jestliže má křeček na kůži suchá loupavá místa, načervenalou kůži nebo ubylý kožíšek, může jít o infekci kůže. Tu mohou způsobit paraziti, alergie nebo nevhodná strava. S určením léčby vám pomůže zvěrolékař. Pokud má křeček pouze úbytek srsti a přitom se nedrbe, nemá načervenalou kůži ani loupavá místa na kůži, může to být projev stáří. Hodně křečků s přibývajícím věkem jednoduše ztrácí kožíšek.

Mokrý ocásek
Křeček trpící touto nemocí je malátný, má mokrý konec ocásku a měkký a mokrý trus. Tato nemoc může křečka zabít, proto ho vezměte okamžitě k veterináři nebo běžte do zverimexu a kupte speciální léky na tuto nemoc.

Dehydratace
Křeček se bude chovat letargicky. Pokud mu vytáhnete kůži na zadní části krku, bude se jen pomalu vracet do původního stavu. Může to být způsobené stresem, horkem nebo špatnou vodou v napáječce. Při dehydrataci je nutné dát křečkovi vodu a pokud má klec na místě, kde je horko, musíte ji přemístit jinam. Nic nezkazíte konzultací s veterinářem.

Poranění způsobená kousnutím
Jedná se o bolavá místa, která mohou hnisat. Příčinou poranění bývá nesnášenlivost křečků sdílejících stejnou klec, kteří se vzájemně napadají. Je potřeba křečkovi zranění vyčistit, nevíte-li jak, bude nejlepší poradit se s veterinářem. V každém případě byste měli křečky oddělit a každého mít v jiné kleci.

Sluchové problémy
Pokud má křeček problém se sluchem, může ztrácet rovnováhu, škrábat se kolem uší a třást hlavičkou. Taková nemoc je způsobena parazity nebo ušní infekcí. Na postupu léčby se domluvte se svým veterinářem.

Zrakové problémy
Oči křečka budou velmi těkavé, většinu času však budou zavřené. Budou vypadat mdle a zamračeně. Tento problém může být způsoben zraněním nebo infekcí. Je zapotřebí držet křečka v tmavé místnosti a poradit se s veterinářem.

Infekce plic
Při tomto onemocnění se křeček bude třást a bude se mu těžce dýchat. Může dojít ke ztrátě váhy a velmi letargickému chování. Jestliže má váš křeček tyto příznaky, je potřeba zajistit mu v kleci teplo a navštívit veterináře, který proti infekci předepíše antibiotika.

Lysiny / Ztráta srsti
Pokud si u křečka všimnete lysin nebo častého drbání, pravděpodobně se bude jednat o roztoče. Navštivte proto veterináře, který určí druh léčby. Pokud jsou vašemu křečkovi dva až tři roky, nemusíte se znepokojovat, jednalo by se totiž o běžný příznak stáří.

Svrab
Svrab je vážný problém, který způsobují roztoče. Jedná se o velmi nakažlivou nemoc, kterou mohou přenášet jiní nakažení křečci nebo seno obsahující roztoče. Příznakem je časté škrábání křečka (především okolo uší), suchá, loupavá kůže a viditelná ztráta srsti (zejména v oblasti zad). Okolo uší, nosu a genitálií se mohou objevovat stroupky. Je potřeba křečka oddělit od ostatních a klec důkladně vydezinfikovat speciálním dezinfekčním prostředkem určeným pro klece malých zvířat. Z klece by se mělo odstranit seno a nahradit je papírovým stelivem. Dále je potřeba vyhledat veterináře, který odebere malou část postižené kůže, a pozná tak, zda se skutečně jedná o svrab.

Nemoci způsobené stářím
Pokud je křeček starší než jeden rok, mohou se začít objevovat první příznaky stáří, např. úbytek srsti, váhy, suchá kůže nebo pomalejší chování. U většiny křečků se však tyto příznaky stáří objevují mnohem později. V okamžiku, kdy bude křeček pomalejší nebo bude spát častěji než obvykle, je potřeba zajistit mu teplo a zároveň nevyžadovat po něm tolik pohybu jako dříve. Důležitá je pravidelná kontrola jeho zubů, protože pokud by byly zlomené nebo přerostlé, mohl by mít problémy s jídlem. Jestliže máte jakékoli podezření na nemoc, rychle si s křečkem zajděte k veterináři, protože průběh nemoci u starších křečků může být o hodně rychlejší a horší.

Rakovinotvorný nádor
Rakovinotvorné nádory se obvykle vyskytují u starších křečků a častěji u samiček než u samečků. Vnitřní nádory postihující vnitřní orgány se léčí obtížněji, hodně z nich však může být úspěšně chirurgicky odstraněno. V těle křečka trpícího rakovinou se může vytvořit tvrdá boulička, která během krátké doby rychle zvětšuje svou velikost. Často je obtížné rozpoznat nádor od vředu (tzv. abscesu). V některých případech je nádor doprovázen postupnou ztrátou srsti, letargií, slábnutím či špatnou kondicí. Jakmile zpozorujete na těle křečka bouličku, okamžitě navštivte veterináře. Čím dříve se nádor objeví, tím větší jsou šance na jeho úspěšné chirurgické odstranění. Vzhledem k malé velikosti křečků je samozřejmě riskantní uspat je narkózou, která je požadována k provedení operace. Přesto mnoho starších křečků zdárně podstoupilo operaci tohoto druhu.

Pp a měyte se!


New deZZ :)

30. října 2009 v 11:31 O blogu
Aoyki,
mám new dezz :)
Tentokrát s kláásným morčískem :)

Doufám,zhe se líbí! :)

Jo a taky jsem minule dala řekla bych dost dobrey článek o nemoci křečků,a nejenže si nikdo nenapsal komík - nikdo si ho ani nepřečetl! Děkuju,fct!
Pp a měyte se!

(Jako vždy dávám okraje):

Vtipné video - křečci :)

25. října 2009 v 19:17 Videa
Aoy,
dávám video s křečky :)
S kočkami se mi sice líbí víc,ae i v tomhle jsou někdy hezůůů photečky :)
Pp a měyte se!Animace myšek *_*

21. října 2009 v 12:45 K zasmání
Aoy,
dávám pár roztomilých animací myšek :)
Pp a měyte se!
(petworld.blog.cz)

Vtipné video - kočky :)

19. října 2009 v 18:27 Videa
Aoy,
dávám úúúúzhasnééééé video s ftipnými fotkami koček,je bozhííí :)
A k tomu anglická verze ,,Znáte Bořka"! No prostě bomba :)
Pp a měyte se! :)


Fotky pejsků v zimě :)

18. října 2009 v 12:09 O zvířatech
Aoy,
dávám pár fotek jak si zimu užívají psí miláčkové :)
A díky za zápis SB! :)
Páčko a měyte se :)


Zápis SB :)

12. října 2009 v 19:31
Aoy,
u mě je součet SB :)
Mimochodem ještě spřáteluju...:)
A pro new SB: - nemusíte ke mě chodit každey den (taky nestíhám :)),ae kdyzh uzh,NEPIŠTE komíky "obíhám" ani "ahoj,jak je?" !! NESNÁŠÍM TO!!

Tgzhe kdo eště nepochopil: jednoduše ZÁPIS! Zapište se plsky,moe drahý sbééénka :)

Pp a těším se na spustu úúýžasneych sbéének :)

Agility

11. října 2009 v 19:24 O mně
Aoy!
Víte,co je za sport agility?
Pro ty,kdo newí :)

Je to sport se psem,při kterém přeskakuje různé překážky,něco jako parkur s koněm (ae samozřejmě běžíte vedle psa a nesedíte na něm,také si těžko dokážu představit jak při velké pardubické překonávají koně látkový tunel :D)

No a já za měsíc začnu!! Azh dojdou překážky :)
Moc se těším!! :)

Napíšu příště víc...

A ještě pár fotek:

Pp a měyte se!

Moe kytěnky :)

8. října 2009 v 19:13 O mně
Aoy,
dám sem pár fotek mých kytiček v pokoji... :P
Všechny mají jména,neboyte,blázen jsem jenom trošku :D

1. Kaktusky Adélka,Amálka a Andrejka
- milé,hodné,jenom lehce píchaj,potvory! :D
2. Bláznivka
- těmhle kytkám se říká ,,blázen" (od roste jako blázen) a tg moe přišla ke jménu :)
- mám jako náhradu za Natálku - na můj pokoj již velkou palmu
3. Malí (J)jardové
- název vypovídá za vše,prostě malí jardové! :D
4. Fialka
- z rodu fialek,často krásně bíle! kvete (proto fialka :D)
5. Kráska
- prostě krásná v krásným květináči xP
6. Anetka a Anička
- na závěr :o) a hlídá je troll...:o)
OMLOUVÁM se za fotky,máme rozbitej foťák :o(

Kytky mám ráda,zvlášť ty svoe...kdyzh nemůžu mít v pokoji zvířata,tg aspoň kytičky :P

Pp a měyte se!

Mateřská láska

2. října 2009 v 19:37 O zvířatech
Aoy,
kdyzh to tg vidím,říkám si,jak je možné,zhe lidé (údajně nejvyspělejší rasa) tg odkládají děti...stačí se podívat do novin...plné děcáky,novorozenci v kontejnerech...a kdyzh vidím ty fotky...hrozně roztomilý :)


A na závěr: zvíře = nejlepší přítel člověka...ať už pes,kůň nebo třeba tučňák :)

Pp a měyte se :)

Směs pro hlodavce na zimu

1. října 2009 v 16:18 O zvířatech
Aoy,
asi někdo z vás to ví,ae není to moc rozšířený,zhe i zvířata potřebují na zimu upravit stravu.
Na zimu všechna zvířata ztloustnou a i když mi si říkáme,proč to dělají,když je máme doma v teple,mají to v hlavách ,,zakódované".
Proto si neříkejme: ,,Jé,ten křeček ztloustl! Bude na dietě!" I kdyzh tohle je spíš oblíbená věta pániček o nich samých :D

NENÍ NIC NENORMÁLNÍHO ZHE ZVÍŘATA PŘES ZIMU ZTLOUSTNOU!Neboyte,na jaře to bude s dostatkem pohybu naprosto okay ;D

A teď dám svůj osobní recept na zahřívající směs pro hlodavce přes zimu:

- ovesné vločky (nejvíce: dost vám po nich přiberou,tedy vhodné pro malé myšky,které mají problém ztloustnout a jsou také zahřívající,prostě nejlepší na tuto směs)
- pohanka(také zahřívající,přijde jí do směsi taky dost velký díl)
- jáhla(zahřívající,dobře se jím jí - je malá ;D)
- strouhanka(vlasně nastrouhané pečivo,kdyzh jim do toho místo ní nakrájete na drobno tvrdý chleba nebo rohlík je upe fuk)
-(h)rozinky(málo! některým myškám chutnaj,některým ne,těm našim vcelku jo :) jsou ttž moc sladký a je v nich moc tuku...)
- fazole mungo(jsou ochlazující,ae to newa,na zimu jsou taky okay)
- sýr(pozor!!! jen navrch,ne do směsi!! Shnil by v ní...musí být čerstvý na misce)

Myším nic neodpírejte,ae přes zimu lehce omezte ovoce a zeleninu a místo nich zkuste tvrdý chleba a hrozinky...ovoce a zelenina ttž ochlazují...

Doufám,zhe hlodavčákům bude chutnat ;D a samo zhe si klidně můžete něco přidat a něco ubrat,podle toho,co vašim mazlíkům chutná ;D

Pp a měyte se...