Duben 2012

Pustili nás navolno

24. dubna 2012 v 20:52 Moje psaní
"Jo," zařvu v duchu, když mi zastaví asi třetí auto. "Kam to bude, slečno?" prohlásí udržovanej stařík a sjede mi pohledem kozy. Jenom se mrkni, debile. "Kamkoliv, s váma klidně až do ráje," mrknu na něj a vůbec mě nepřekvapí, když sjede na první odbočku a vyhrne mi sukni.
"Počkej, první prachy," stopnu. Hrábne a podá mi pětikilo. No, aspoň budu zas mít na trochu žrádla.
Zatímco přemýšlím, že by mohl přední sklo v autě vyčistit, ty mouchy jsou fakt nechutný, poslouchám to strašný hekání do mýho ucha. Fajn, fajn, brzo to bude za mnou.
Po všem, kdy to rozdejchává, přiblížím ruku k peněžence a nenápadně strčím k sedadlu. Přehrabuju se v báglu a rychle ji strkám dovnitř, vystupuju z auta.
Juchů! A k nejbližšímu nádraží, chcípám hlady!
Aaa, na nádraží leží v rohu banda kluků, zdredovaní frajeři, koluje jim brčko. Dojdu, hodím batoh na zem a sednu si jednomu borcovi na klín, suverénně mu jointa seberu z prstů a potáhnu. Ach, ta úleva..! Vůbec mě neštve, že se klukovy prsty přestěhovaly a momentálně mi strká ruku do výstřihu. Co už.
Vezmu prachy a jdu si koupit sendvič. Dám si batoh pod hlavu a lehnu si na schody. Zbytek narvu do pusy, položím hlavu a nechám se zahřívat slunečními paprsky. Nebojím se, že by mi něco ukradli, co jako?! Maskáče? Pár kaček, který někde mám? Orvanej batoh? V něm akorát zbytek vína, dvě tkaničky, žlutá a fialová, a otrhanej svazek Máje. Jako připomínka doby, kdy jsem věřila romantice.
Usnu. Když se vzbudím, asi to je zimou, slunce už zapadá. Co já vím, kolik je hodin, a potřebuju to snad vědět? Jasně že ne, k čemu taky: čas, měsíc, rok, den - to jsou tak nepodstatný věci.. "vždyť k životu jsou mi tyhle informace naprosto na hovno," pomyslím si.
Asi bych měla mít kde složit hlavu. Zajdu do nějaké boční uličky, uvědomím si, že ani netuším, v jakém jsme městečku. Kam mě chlap dovez, tam jsem. Kde jste mě vykopli, tam jsem.. co já vím, k čemu to..
Uvidím nějakej polozbořenej barák. Zatlučený okna, zvenku posprejovanej, smrdí na metry. Kdysi bych se mu vyhla, dnes zkusím vychýlit prkno a světě div se, mám se kde natáhnout. Zkušenost mě poučila, že na prochcaný zdi se není radno tulit, schoulím se do klubíčka s batohem pod sebou a snažím se zavřít oči.
Vždyť je vlastně všecko fuk, tohle je to, jak jsme chtěla žít, ne?
Jsem volná, navolno, konečně bez vodítka, bez náhubku, obojku! Já se o sebe postarám.
Jo, na snídani si dám tu mandarinku, kterou jsem ukradla v obchodě.
Zdá se mi o tom, jak jsme potkala jednu zrzku. Nevím proč, skončíme na nějakým místě a zrzka mi vylízala. Asi mi z těch chlapů jebe, jak to s něma musím dělat furt. Jenže jak jinak.

Psí hračky :)

13. dubna 2012 v 18:31 Vlastnoruční výrobky
Ahoj,
máte doma čtyřnohého miláčka a už vás unavuje obíhat obchody a hledat vhodné hračky, jejichž cena se občas blíží k astronomickým výšinám? :)
Mám tu dva tipy na hračky, jsou lehké a brzo udělané.

1.) Uzlík
Potřebujeme: utěrku/hadry/staré oblečení/ručník
Rozstříháme na proužky, uděláme uzel, spleteme cop, ukončíme uzlem.
Se psíkem se o uzlíkem přetahujeme, mám odzkoušené zvlášť utěrky, sice se hodně trhají, ale psi je na zubech mají rádi :)

2.) Pešek
Potřebujeme: staré rifle, jehlu, režné nitě/bavlnky, provázek/tkaničky, staré oblečení/hadry/ručník
Z riflí ustřihneme nohavici, sešijeme na jedné straně. Provázek nebo tkaničku provlékneme a zauzlujeme. Pokud chceme, přišijeme k nohavici, ať to lépe drží. Nohavici vycpeme hadry nebo ručníkem, sešijeme na druhé straně.
Se psem se o peška taháme, necháváme ho lovit, vlastně malá příprava na obrany :)


Teq :)

5. dubna 2012 v 20:16 O zvířatech
Ahoj,
Tequilka byla zas na chodbě se proběhnout a výjimečně jsem měla foťák a tak, ejhle!, pár nekvalitních fotek :)

Že by skočila na poličku?

A tak jo :)

Půjde ven nebo nepůjde? :)

Tak jo, ale jinudy!

A už radši domů :)

Aprílový design :-)

2. dubna 2012 v 10:18 O blogu
Ahoj,
i když si počasí včera sakra hrálo na aprílové (co to bylo, co pět minut sněží nebo paří slunko..), tak jaro je snad definitivně tu a i když moje nálada zas tak optimistická jako design není, jaro vyjadřuje hezky, si myslím :)

Název: Sedmikrásky
Chyby: nečitelné "Rubriky", možná špatnej odstín zelené?
Přednosti: veselý, krásně jarní :)
Hodnocení:85%


Dredy!

1. dubna 2012 v 21:39 O mně
Ahoj,
ano, nechala jsem si udělat dredy!
Obrázek je pouze pro představu :)
Jsem mooc ráda, dlouho jsem je chtěla!