Srpen 2013

Posel

31. srpna 2013 v 17:15 Knížky
Ahoj,
další knížka přečtená za cestu vlakem do Brna.

Autor: Markus Zusak

Obsah: Edovi jednou do schránky přijdou hrací karty. S napsanými adresami, úkoly. Jsou tam lidi, kterým musí nutně pomoct. Ačkoliv si Ed o sobě myslí, že je naprosto obyčejný, ničeho víc neschopný taxikář, naráz se musí vypořádat s různými bizarními situacemi, ale časem zjišťuje, že je zvládá, a tak jeho sebevědomí roste. Na závěr knihy dokonce musí pomoct všem jeho třem nejlepším přátelům, Marvovi, Ritchiemu a Audrey.

Moje hodnocení: Super knížka na zajímavé téma, o tom, co všechno se dá dokázat, když člověk chce (nebo musí) a taky skvělá motivace pro pomoc ostatním. : )


... Stopování

30. srpna 2013 v 11:15 Doporučuju...
Ahoj.
Tohle je můj oblíbený způsob "dopravy", zvlášť o przádninách.

Nevýhody:
 • děs ze znásilnění : D
 • někdo si občas bude myslet, že jste kurva a chovat se podle toho
Výhody:
 • jízda zdarma : D
 • v případě ČD určitě rychlejší způsob : D
 • setkání se spoustou zajímavých lidí
 • nezávislost na busech, vlacích
 • kapka adrenalinu :33
Já jednoznačně doporučuju :), byla jsem k tomu "nucena", neb z té naší díry, kde lišky přejou i dobré ráno, bych se neměla nikdy jak dostat.

Kříž u potoka

29. srpna 2013 v 22:19 Knížky
Ahoj,
další "povinná četba".. a ne úplně špatná. :)

Autor: Karolina Světlá (vl. jménem Johanna Rottová)

Obsah: Mladá Evička se rozhoduje sejmout prokletí z rodiny Potockých, kteří nikdy neměli dojít se svou ženou šťastného konce. Musí tedy vydržet se Štěpánem, který ji trápí, podvádí, hádá se s ní a aby bylo vše zlomeno, měla by mu na konci svého života ještě žehnat. Štěpán má bratra a Evička se se svým švagrem nemůže snést, až k sobě najdou cestu a zamilují se do sebe. Evička však zůstává věrná svému muži, Ambrož si to vysvětlí tak, že jej miluje a s Evou se rozkmotří. Štěpán si však uvědomí, jaká Evička je, zlomí se kletba a žijí šťastně až do konce života:)

Moje hodnocení: Pěkná, "pohádková" knížka. Číst se to rozhodně dá, v mý knihovničce nechybí, ale dvakrát do týdne ji číst nepotřebuju. :)


Stará sukně a krajky

29. srpna 2013 v 21:53 Vlastnoruční výrobky
Ahoj,
jednoduchý způsob, jak oživit starou sukni krajkami! Případně starou záclonou... :D


Traceyho tygr

29. srpna 2013 v 11:41 Knížky
Ahoj,
malinká knížečka s velkým smyslem.

Autor: William Saroyan

Obsah: Kniha je vysvětlitelná mnoha způsoby, pro každého zvláštním, proto je těžké říct něco jako "obsah". :) Thomas Tracy má u sebe stále Tygra, kterého si pořídil v patnácti letech. Pro ostatní je neviditelný, může to být odvaha, láska, naděje. Jednoho dne ale Tygra uviděli i ostatní lidé a zděsili se, utíkali. Tygra začala chytat policie. Nedařilo se to. Tracyho zavřeli do blázince. Náhle se ale něco změnilo, lidé v blázinci přestali být zmatení, blouznit, šílení. Začali se chovat normálně, vesele. A tak Tracymu dovolili, ať chytí Tygra, když to dokáže. Tracy to zvládl, ale když pro Tygra šli policisté, Tygr zmizel...

Moje hodnocení: Máte ji přečtenou do hodiny, myšlenky zůstanou navždy. Úžasná, něco mezi Malým princem a Mužem, který sázel stromy.


Srpnové nakupování.

28. srpna 2013 v 21:14 O mně
Ahoj,
strašně dlouho jsem nenakupovala, a tak to na mě jednoho srpnového dne přišlo. Prolezla jsem Gate, Pantaloon, New Yorker a samozřejmě spoustu svých milovaných sekáčů.
Za necelou tisícovku jsem pořídila 12 věcí :)*.

 • krajkové prádlo (miluju krajky!...)
 • červený pásek
 • zelený svetr ze Zary
 • černobílé šaty
 • průhlednou volnou černou košili s bílým vzorem
 • černou úzku sukni a lá sekretářka
 • modré zebrované tričko s rolákem
 • neonově žluté šaty
 • růžovou halenku
 • kalhoty s "indiánským" vzorem
 • indickou sukni pod kolena neurčitých barev
 • koženou hnědou aktovku
 • růžové růžičky do vlasů
Škoda, že ten foťák (nebo já? :)) fotí tak mizerně. Zastřené barvy, neurčitě vystihující křivky.. chjo. V reálu o 100% lepší. Tak pro představu.

Padesát odstínů šedi

28. srpna 2013 v 20:34 Knížky
Ahoj,
tahle knížka už nějakou dobu na internetu rozdmýchává spory mezi naivkami a příliš realistickými příšerami.

Autor: E. L. James

Obsah: Mladá, nezkušená Ana se seznamuje s úspěšným podnikatelem Greyem. Ten se do ní zamiluje a ona je také neskutečně přitahována jeho temnou povahou. Oba dva se chtějí, ale ne klasickým způsobem, pan Grey má své. Zaučuje tedy nezkušenou Anastazii do svých představ tužeb..

Moje hodnocení: Kniha buď pro patnáctileté naivky, co v něco takového doufají, nebo čtyřicátnice, co to už nemají šanci zažít. Autorka o BDSM nejspíš nemá ani páru. Tohle se nikdy nemělo dostat na papír, pohádka, kdy naivní husička najde svůj sen a zvrhlý Grey se naráz zamilovává, pohlcen ženou, co je do dvaceti panna a neudělá tři kroky bez toho, aniž by zakopla.. Ach, jak romantické!


Léto 2013

28. srpna 2013 v 17:40 O mně
Ahoj,
omlouvám se, zas dlouuuhá pauza - když já toho mám přes léto tolik, nesnáším bejt doma a sedět u compu. :)

Byla jsem na praxi na veterině, bomba, jako loni. Očkovala králíky, psy, kočky, pomáhala při kastraci prasat, dávala léky kravám, dávala kapačku, míchala léky.. a tak dále. Kromě jedné situace, kdy jsem zapomněla, že jsem do stříkačky místo půl kubíku nabrala 4, abych pořád nemusela lítat nabírat novou dávku, a narvala jsem do králíka trojnásobnou dávku králičího moru : D jsem už nic nezkazila. O: ) Uf.

Pak jsme ještě jeli na Donovaly, na Slovensko, i se psy, pochodit hory. Projít Harmaneckou jeskyni, já si zalozit na umělou stěnu (vyhrála jsem dvě piva - vylezla jsem IV a navíc převis...).
Byla jsem na čumendě na mistrovství Slovenska v záchranařině a načerpala inspiraci.
Paráááda.

Mám v plánu vám tu dát teď dost recenzí na knížky, ale až bude čas. : D
Zítra jedu s kámoškama slavit konec prázdnin a v neděli už zase na privát, do školy.. Fuh.
Doufám, že jste si prázky parádně užili. :)

Já s báglem.

Výhled.

MSR.

Já s dětma.

Na týden na praxi.

11. srpna 2013 v 15:39 O mně
Ahoj,
právě jdu balit. Valím totiž na týden na praxi na veterinu, nebojte, až dojdu, článek bude:)
Spím u sebe na maringotce, takže tejden bez vody, elektriky, jenom se psy a spacákem ^^.
Zatím se tu mějte krásně, pak všem odepíšu. :)


Krajkové baleríny

11. srpna 2013 v 15:32 Vlastnoruční výrobky
Ahoj,
pokud máte staré baleríny, návod přesně pro vás;) Ještě dokoupit krajky a nový originální model je na světě!


Nutellové šátečky

11. srpna 2013 v 12:14 Mlsy za pět minut
Ahoj,
pokud máme nutellu a lískové těsto, vše vyřešeno. : )
Těsto vyválíme do čtverce, mezi prostředek a roh dáme lžičku nutelly, přehneme druhý kraj a zamotáme okraje, ať nutella nevyteče. Na chvilku do trouby. Výborný, doporučuju! :)


Pí a jeho život

11. srpna 2013 v 9:35 Filmy
Ahoj,
jednou za čas jsem zase sedla k filmu (správně, nešel internet).

Obsah: Indický chlapec Pí vyrůstal v zoologické zahradě jeho otce. Rodina se však rozhodne přestěhovat se do Kanady a některá zvířata bere s sebou, aby měli finance na nový začátek. Avšak loď, kterou jeli, ztroskotá a potopí se. A tak se Pí ocitá na záchranném člunu s Richardem Parkerem. Ale to není člověk, ale tzygr bengálský, který si rozhodně nemyslí, že by se v nouzových podmínkách něco mělo měnit na přirozeném průběhu potravního řetězce..

Moje hodnocení: Vyjma některých scén, které jsou buď pohádkově naivní a nebo to vysloveně práská do očí i mě, naprostého laika, jak přílišně je to uděláno počítačově, výborný film a fajný na večer k chipsům a vínu. Dobře, sýru a vínu. :)


Proč jsem tu nebyla.

10. srpna 2013 v 15:38 O mně
Ahoj,
omlouvám se, týjo, ostuda, jak dlouho jsem tu nebyla.. a asi nemám ani odvahu se podívat na všechny ty komentáře. Ne, dobře, to udělám, ale nevím, jak vám stihnu odepisovat.
Jsou totiž, nečekaně, prázdniny a já dělám spoustu věcí a těžce nestíhám.
První jsem byla On the road s Anče, potom v Českém ráji na dovolené, včera na návštěvě u štěňat mamutíků, dneska s Kachii poprvé na záchranařině a další týden mám praxi na veterině.. takže totální nestíhačka.
A navíc se seká comp.
Zkusím vás nějak oběhnout a díky všem, co tu chodili, i když tu nic nebylo. :D Vážím si toho :)

Český ráj.Mamutíci.